Dnes je středa 20.11.2019 
www.obloukovehaly.com......................www.obloukovehaly.com...................www.obloukovehaly.com
 
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      

Partneři:  
Texas Connection

Texas Connection Journal

www.zk.cz

NCHA

RADIO BEAT


Historie ranče

Stavba a součastnost

Všechno začalo na Americaně roku 2000.

V září roku 2000 se vydal Pavel Mališ na Americanu do německého Augsburku. Při prohlídce stájí zde narazil na hřebce Smartin Off, přímého potomka Smart Little Lena. Hřebec ho velmi zaujal nejen svým vzhledem, ale i svými výkony v cuttingu. Několikrát se k němu vrátil, až zjistil, že se o něho stará mladík, mluvící česky. Tím mladíkem nebyl nikdo jiný, než Tomáš Martínek. Přes Tomáše se Pavel dostal na majitele Smartin Offa Viktora Froeschla, který vlastní Rainbow Valley Ranch v Maďarské Lapapustě. Z tohoto setkání vzešla první cesta do Maďarska.

Při první návštěvě Rainbow Valley ranče koupil Pavel klisnu jménem Hot Rainbow, která měla pod sebou čerstvě narozenou kobylku Red Hollywood Sugar a v bříšku dnes již sedmiletou Smart Angel O Lena. V té době nechal Pavel tyto své první koně na ranči v maďarsku. Hot Rainbow tam porodila ještě jedno hříbě, a sice hřebečka Like A Daddy.

V roce 2001 se vydal Pavel do Kanady, kde nakoupili klisny Discos Double a Sheza Smart Pistol. Tyto dvě kobyly už si Pavel ustájil na ranči U Soudného Potoka a začal se pomalu učit, co je to cutting. Shezu musel však ze svých jezdeckých aktivit brzy vynechat, neboť přiletěla z Kanady březí po Northern Young Gun. Na Soudném potoce se tedy záhy narodil Smart Pump Gun.

V roce 2002 se Mališovi s koňmi přestěhovali na ranč 3W do Trebušína, kam rovnou ze Států dorazila další cuttingová klisna DFL Fintrys Fashion.

Rok 2002 byl vůbec zlomovým. V lednu totiž Pavel zahájil stavbu PB ranče, která vyvrcholila v listopadu 2003 kolaudací a přesunem Pavlových koní z různých koutů světa právě na PB. V tomto roce také dorazily ze států klisny Cee Bee Boogie a Hollywood Sweetie. V mezičase ještě koupil Pavel V Maďarsku chovnou kobylu Nita Freckle, kterou nechal u Viktora připustit Smartin Offem a v roce 2003 se tak ještě narodil Smart Old Fox.

I přes drobné reiningové "pokusy" už Pavel věděl, že jeho cestou je jen a pouze cutting a ostatní dobytkářské disciplíny. Vytvořil skupinu Dual Syndicate a za nemalou částku koupil hřebce Smart Dualy. Začal tak produkovat kvalitní materiál, vhodný pro jeho vytouženou disciplínu!

Od roku 2006 jsou na PB ranči ustájeni jen koně těch majitelů, kteří si je nechávají trénovat nebo sami připravují pro dobytkářské disciplíny a využívají tak skvělého zázemí a možností v podobě bizonů a trenažeru.


Tak tady jednou bude stát náš ranč
Tak tady jednou bude stát náš ranč
Začínáme kácet a mýtit
Začínáme kácet a mýtit
a bagrovat
a bagrovat
Stavba haly
Stavba haly
 
Stavba Stáje
Stavba Stáje
Stavba vodní nádrže
Stavba vodní nádrže
PB ranch součastnost
PB ranch součastnost
PB ranch součastnost stáje
PB ranch součastnost stáje